Ostrów Tumski - WrocławViele Kulturfestivalteilnehmer, die von weitem nach Breslau kamen, verlängerten ihren Aufenthalt in der schönen Hauptstadt Niederschlesiens, um die Stadt, deren viele Orte in der letzten Zeit renoviert wurden, zu besichtigen.

Einige von denen sind auch zum deutschen Gottesdienst gekommen. Am Sonntagmorgen hielten Busse vorwiegend aus Oberschlesien vor der Kirche der Hedwigschwestern an, dort, wo jeden Sonntag die heilige Messe in deutscher Sprache gefeiert wird. An der Eucharistie nahmen an diesem Tage so viele Menschen teil, wie schon lange nicht.


Dworzec Główny we WrocławiuKościół u sióstr Jadwiżanek już od dawna nie był tak zapełniony, jak w niedzielę dnia 27 września 2015 roku. W tym kościele, który właściwie jest kaplicą klasztorną sióstr, w każdą niedzielę o godz. 10.00 odprawiana jest Msza św po niemiecku. Tą wyjątkową niedzielą był dzień po Festiwalu Kultury Niemieckiej, na który wielu przyjechało z daleka i zostało na cały weekend. W ramach zwiedzania miasta zaplanowali też udział w niedzielnej Eucharystii. Bardzo się cieszymy, kiedy mamy gości na niedzielnej Mszy św.